Blog

Jak wygląda proces recyklingu pudeł kartonowych?

Kartony to bardzo ekologiczne, wytrzymałe oraz uniwersalne opakowania, które wykorzystywane są w różnych branżach. Co więcej pudła kartonowe nadają się do recyklingu, dzięki czemu materiał wchodzi do kolejnego obiegu, co jest korzystne dla naszego środowiska. Jak dokładnie przebiega ten proces? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej

Do czego mogą służyć opakowania z tektury?

Każdy je zna, ich zastosowanie wbrew pozorom nie kończy się jedynie na kilku podstawowych funkcjach, które nasuwają się na myśl jako pierwsze, czyli przechowywanie i zabezpieczanie. Opakowania tekturowe można wykorzystać również na inne sposoby. Do czego jeszcze mogą służyć? No to pytanie odpowiemy w poniższym artykule!

Czytaj więcej

Czy kaszerowanie opakowań tekturowych to dobry sposób na reklamę?

Zwiększenie estetyki kartonu, który trafia do klientów, jest istotną kwestią, w końcu aż 65% naszej populacji to wzrokowcy. Nie dziwi więc fakt, że kaszerowanie opakowań tekturowych stało się popularną metodą. Pozwala ona na poprawienie wytrzymałości, wyglądu oraz sztywności arkusza tektury. Czy działanie to może być dobrym sposobem na reklamę?

Czytaj więcej

Wybór najtańszych opakowań

Wysyłając dziesiątki, setki, tysiące albo i więcej paczek, często zawracamy uwagę na wszystkie koszty. Sam transport nie jest najtańszy, gdy dochodzi do tego cena opakowań kwota staje się spora. Nic dziwnego, że szukamy tanich rozwiązań, które wcale nie muszą być gorsze.

Czytaj więcej

Czemu tektura jest najlepszym materiałem na opakowania?

Stoisz przed wyborem surowca, który wykorzystasz jako ochronę dystrybuowanych przez Ciebie produktów? W takim razie z pewnością wiesz, jak wiele materiałów ochronnych proponują producenci. Szeroka gama artykułów często nie ułatwia podjęcia decyzji. Podczas wyboru kierujesz się ekologią, oszczędnością, estetyką, a może wytrzymałością?

Czytaj więcej

Jakie normy powinny spełniać opakowania kartonowe?

Towarzyszą nam podczas wysyłania paczek, remontów, przechowywania rzeczy i przy wielu innych czynnościach, a mowa oczywiście o opakowaniach kartonowych. Dostępność tego typu produktów „na wyciągnięcie ręki” sprawiła, że niekoniecznie wiemy na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu. My z przyjemnością rozwiejemy te wątpliwości! W tym tekście podpowiemy Ci jakie normy powinny spełniać te artykuły.

Czytaj więcej

Przyszłość opakowań

Opakowania, choć są niezbędnym elementem w funkcjonowaniu gospodarki, nierzadko stają się również źródłem niezliczonej ilości odpadów. Warto zatem zatroszczyć się, aby projektowane i wytwarzane przez producentów kartony spełniały nie tylko swoje podstawowe zadanie związane z ochroną produktów, ale stały się również wielofunkcyjnymi opakowaniami zrównoważonymi.

Czytaj więcej