Jakie normy powinny spełniać opakowania kartonowe?

Towarzyszą nam podczas wysyłania paczek, remontów, przechowywania rzeczy i przy wielu innych czynnościach, a mowa oczywiście o opakowaniach kartonowych. Dostępność tego typu produktów „na wyciągnięcie ręki” sprawiła, że niekoniecznie wiemy na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu. My z przyjemnością rozwiejemy te wątpliwości! W tym tekście podpowiemy Ci jakie normy powinny spełniać te artykuły.

Karton – to musisz wiedzieć

Pudła tego typu są nam bardzo często potrzebne, zarówno w pracy, jak i w domu. Warto im się dokładnie przyjrzeć, aby wybrać te najlepsze dla nas. Dobrej jakości pudła kartonowe powinny uwzględniać takie parametry jak:

W przypadku opakowań dedykowanych do transportu żywności powinny one spełniać ogólnoeuropejskie normy, atesty i certyfikaty takie jak Atest Państwowego Zakładu Higieny. Warto również stawiać na producentów, którzy posiadają certyfikaty potwierdzające stosowanie norm ISO 9001, ISO 14001 oraz ISO 45001, aby zyskać pewność, że produkt będzie najwyższej jakości.

Jak wybierać opakowania kartonowe?

Wszystko zależy od tego co ma być w nich umieszczone. Różnorodność w pakowaniu produktów jest dosyć znacząca, inne kartony produkowane są do wysyłki ręcznie wykonanych świeczek, inne do ubrań i jeszcze inne do żywności.

Jeśli szukasz dobrego opakowania to w naszej ofercie znajdziesz produkty dopasowane do Twoich potrzeb.