Przyszłość opakowań

Opakowania, choć są niezbędnym elementem w funkcjonowaniu gospodarki, nierzadko stają się również źródłem niezliczonej ilości odpadów. Warto zatem zatroszczyć się, aby projektowane i wytwarzane przez producentów kartony spełniały nie tylko swoje podstawowe zadanie związane z ochroną produktów, ale stały się również wielofunkcyjnymi opakowaniami zrównoważonymi.

Czym są zrównoważone opakowania?

Pojęcie zrównoważonych opakowań nie dla każdego może być jasne. Najprościej mówiąc, są to kartony, które wyprodukowane zostały z określonych surowców, nadają się do recyklingu/odzysku i prawidłowo spełniają swoją rolę.

Tektura a czystość planety

Tektura to jeden z najlepszych materiałów, jeśli chodzi o zrównoważoną ochronę produktów. Dlaczego? Przede wszystkim jest to tworzywo w pełni biodegradowalne. Dzięki temu kartony tekturowe są w stanie rozkładać się w środowisku naturalnym, nie zanieczyszczając planety. Ponadto jest to materiał pozyskiwany głównie z surowców pochodzących z odzysku.

E-commerce, czyli pakowania wielofunkcyjne

Aby zadbać o przyszłość zrównoważonych opakowań, nie wystarczy jedynie korzystać z biodegradowalnych surowców. Możliwością, która również przyczyni się do rozwoju ekologii, jest projektowanie kartonów e-commerce. Są to kartony wielofunkcyjne. Oznacza to, że z jednej strony skutecznie spełniają one swoją funkcję ochronną, zaś z drugiej strony mogą być również nośnikiem informacji oraz produktem reklamowym. Naniesienie na karton sloganów reklamowych czy danych swojej firmy sprawia, że staje się on nie tylko ochroną produktu, ale również narzędziem marketingowym.

Aby zadbać o ekologię, warto zatem korzystać z biodegradowalnych kartonów, na które naniesiemy reklamę swojej firmy. Działanie to pozwoli na oszczędność zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Wystarczy, że sprawisz, aby wykorzystywane przez Ciebie kartony nabrały marketingowego charakteru.